not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال

بلیط چارتر هواپیما

اگر برای سفر با هواپیما، به دنبال بلیط ارزان هستید، بهترین راه حل خرید بلیط چارتر هواپیما است. فلای‌تودی با پوشش ایرلاین‌های داخلی و خارجی، تنوع گسترده‌ای از بلیط هواپیما را در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین کافی است در منوی جستجوی بالای همین صفحه، میدا و مقصد و زمان سفر را مشخص کنید تا به بلیط پرواز چارتر برای مسیر موردنظرتان دسترسی پیدا کنید. شما به راحتی می‌توانید انواع بلیط هواپیما شامل بلیط چارتر، بلیط لحظه آخری و بلیط سیستمی را از فلای‌تودی خریداری کنید.

پرواز چارتر چیست؟

«چارتر» به معنای دربست کرایه کردن و یا همان اجاره یکجا است و بلیط چارتری هواپيما، بلیطی است که توسط برخی دفاتر گردشگری فروخته می‌شود. در حقیقت برخی از شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی تمام یا بخشی از صندلی‌های یک پرواز را به صورت یکجا خریداری می‌کنند و بلیط این پروازها را به مسافران می‌فروشند و در اصطلاح اقدام به چارتر بلیط هواپیما می‌نمایند. در این شرایط شما بلیط هواپیما را نه به صورت مستقیم از شرکت هواپیمایی، بلکه از چارترکننده می‌خرید. طبیعی است که ایرلاین چارتر دهنده دخالتی در سیاست قیمت گذاری بلیط‌ های چارتر نداشته و بهای بلیط هواپیما چارتر توسط شرکت چارتر کننده تعیین می‌شود، به همین دلیل قیمت بلیط چارتر پرواز با نوساناتی همراه خواهد بود. دلیل این امر آن است که چارتر کننده چه موفق به فروش تمامی بلیط‌ها بشود و چه نتواند تمام صندلی‌های چارتر شده را به فروش برساند، ملزم به پرداخت کل مبلغ اجاره به شرکت هواپیمایی خواهد بود. در این شرایط شرکت چارتر کننده در شرایط و زمان‌های مختلف نرخ بلیط چارتری را تغییر می‌دهد تا موفق به فروش تمام صندلی‌ها شود و از لحاظ اقتصادی سود کند. فلای تودی به عنوان مرجع فروش انواع بلیط هواپیما، بلیط های چارتر را نیز با ارزانترین قیمت در اختیار مسافران قرار می دهد.

انواع پرواز چارتر

چارتر هواپیما به دو صورت چارتر کامل (Full Charter) و چارتر صندلی (Seat Charter) انجام می‌شود. در حالت اول کلیه صندلی‌های هواپیما توسط چارتر کننده برای مدتی خاص اجاره می‌شود، اما در حالت دوم چارتر کننده تنها تعدادی از صندلی‌های پرواز را اجاره می‌کند.

ویژگی های بلیط چارتری

پیش از خرید بلیط چارتری هواپیما در فلای تودی، بد نیست با ویژگی های این نوع بلیط آشنا باشید:
• بلیط های چارتر از لحاظ کیفیت هیچ تفاوتی با بلیط های سیستمی ندارند، تنها قیمت آنها کمتر است.
• قیمت بلیط های چارتر توسط چارترکننده مشخص می‌شود و بسته به تقاضای مسافران ممکن است نوسانات قیمت داشته باشد.
• استرداد بلیط های چارتر معمولا غیرممکن است.
• هرچه به زمان پرواز نزدیکتر می‌شود، بلیط چارتری هواپیما ارزانتر می‌شود و به صورت بلیط لحظه آخری چارتری به فروش می‌رسد.

چه زمانی می توانیم بلیط هواپیما چارتر ارزان قیمت بخریم؟

به طور کلی در زمان‌های کم سفر سال هنگامی که به زمان پرواز نزدیک می‌شویم، قیمت بلیط هواپیما چارتر ارزان تر می‌شود، چون ممکن است تمام ظرفیت صندلی‌‌های چارتر پر نشود و چارتر کننده برای اینکه ضرر خود را به حداقل برساند، بلیط هواپیما ارزان چارتر را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. این نوع بلیط‌ در واقع همان بلیط‌ لحظه آخری چارتر است. اما عکس این امر زمانی اتفاق می‌افتد که بخواهید در زمان‌های پر سفر سال مانند عید نوروز و یا تعطیلات تابستان سفر کنید. در این مواقع با توجه به درخواست بالای مسافران برای خرید بلیط هواپیما، قیمت بلیط چارتری هواپیما افزایش می‌یابد، و حتی ممکن است از قیمت بلیط سیستمی نیز بیشتر شود. معمولا بهترین زمان برای خرید پرواز چارتری ارزان ، اسفند ماه و بعد از تعطیلات نوروز است.

آیا بلیط های چارتر را می توان لحظه آخر خرید؟

بله همانطور که گفته شد شما می توانید بلیط های چارتر را در روزها و ساعات نزدیک پرواز با هنوان بلیط لحظه آخری با قیمت ارزانتری خریداری کنید. تنها کافی است در زمان جستجوی بلیط هواپیما در فلای تودی، بلیط لحظه آخری را از میان انواع بلیط در فیلترهای جستجو انتخاب کنید.

چه زمانی نباید بلیط چارتری خرید؟

به طور کلی از خرید بلیط چارتری هواپیما در مواقع زیر خودداری کنید:

• همانطوری که پیشتر نیز گفته شد، از خرید بلیط پرواز چارتری در مواقع پر سفر سال خودداری کنید. زیرا در این مواقع ممکن است نرخ بلیط هواپیما چارتر از نرخ بلیط هواپیما سیستمی نیز بیشتر شود.
• در مواقعی که با کودک سفر می‌کنید، از خرید بلیط هواپیما چارتری اجتناب کنید. چون قیمت بلیط کودک در پروازهای سیستمی شامل تخفیف می‌شود، اما هزینه این بلیط‌ها هنگام فروش بلیط هواپیما چارتر برابر با همان بلیط بزرگسال خواهد بود.
• امکان استرداد بلیط چارتر بسیار پایین است و اگر هم این امکان بر روی برخی بلیط‌های چارتری وجود داشته باشد، درصد جریمه کنسلی بلیط‌های چارتری بسیار بالا است. در ضمن امکان تغییر نام وتغییر تاریخ نیز بر روی این بلیط‌ها وجود ندارد و در صورت نیاز به تغییر، مجبور به کنسلی بلیط چارتر هواپیما خواهید شد.

خرید اینترنتی بلیط چارتر ارزان از فلای تودی
خرید ارزانترین بلیط چارتر هواپیما از فلای تودی
خرید بلیط چارتر ارزان قیمت

قیمت بلیط هواپیما چارتر

قیمت بلیط هواپیما چارتر توسط شرکت چارترکننده مشخص می‌شود، اما هر چه به زمان پرواز نزدیکتر می‌شود، قیمت بلیط چارتر هم ارزانتر می‌شود، به این دلیل که چارترکننده می‌خواهد همه ظرفیت صندلی‌های خالی پر شود. به همین دلیل است که بلیط چارتر لحظه آخری ارزانترین بلیط‌ها هستند. اما اگرتقاضا برای بلیط و پروازهای چارتری زیاد باشد، ممکن است چارترکننده قیمت بلیط هواپیما چارتر را افزایش دهد، مثلا در عیدها و مناسبت‌های ملی و مذهبی که تقاضا برای سفر زیاد است، نرخ بلیط چارتری هواپیما نیز افزایش پیدا می‌کند. برای اطلاع از آخرین قیمت های بلیط چارتری هواپیما، آدرس ایمیل خود را در قسمت اطلاع از آخرین قیمت ها در فلای تودی ثبت کنید.

تفاوت بلیط چارتر با سیستمی در چیست؟

نخستین تفاوت بلیط سیستمی و چارتر هواپيما در قیمت آن‌ها است. بلیط‌های سیستمی چون به صورت مستقیم از ایرلاین خریداری می‌شوند، نرخ‌های مصوب و ثابتی دارند که قابل تغییر نیست. از سوی دیگر بلیط‌های سیستمی برنامه و مسیرهای پروازهای مشخصی دارند که از چند ماه قبل می‌توانید نسبت به خرید آن‌ها اقدام کنید و در صورت تغییر تاریخ پرواز و یا کنسل شدن سفر، قادر به استرداد بلیط‌های سیستمی خواهید بود. اما باید به این نکته توجه کنید که بیشتر بودن قیمت پرواز سیستمی نسبت به بلیط پرواز چارتری، دلیل بر کیفیت برتر این پروازها نیست. در حقیقت پرواز های چارتری و سیستمی از لحاظ کیفیت پرواز هیچ تفاوتی با هم ندارند و حتی خرید بليط چارتری بیزینس کلاس نیز برای مسافران مقدور است.

بلیط هواپیما چارتر برای پروازهای خارجی

در خرید بلیط هواپیمای چارتر علاوه بر خرید بلیط پرواز چارتر داخلی، امکان خرید بلیط چارتر خارجی نیز وجود دارد. برای مشاهده بلیط چارتری مقصد موردنظرتان (چه داخلی و چه خارجی) ابتدا بلیط را برای زمان موردنظرتان جستجو کنید و سپس از فیلترهای جستجو، بلیط چارتر را انتخاب کنید.

خرید بلیط پروازهای چارتری ایرلاین ها

ایرلاین‌های داخلی و خارجی اکثرا همه بلیط‌های خود را به صورت چارتر هم به فروش می‌رسانند. برای خرید بلیط چارتری ایرلاین موردنظرتان، در قسمت فیلترهای جستجوی بلیط در فلای تودی، بلیط چارتر و ایرلاین موردنظرتان را انتخاب کنید.

بلیط پروازهای چارتری ماهان

هواپیمایی ماهان همه پروازهای خود را به صورت چارتر نیز ارائه می‌دهد. بنابراین اگر به دنبال خرید بلیط های چارتر هواپیمایی ماهان هستید، در قسمت جستجوی بلیط، ایرلاین ماهان را در قسمت ایرلاین‌ها انتخاب کنید. برای اطلاع از خدمات هواپیمایی، خدمات بار، پذیرایی و مقاصد پروازی ماهان ایر، وارد صفحه ایرلاین ماهان ایر در فلای تودی شوید.

بلیط پروازهای چارتری آسمان

هواپیمایی آسمان نیز دیگر هواپیمایی کشورمان است که طیف بسیاری پروازهای داخلی و برخی پروازهای خارجی را ارائه می‌دهد. بلیط چارتری هواپیمایی آسمان را نیز با قیمت ارزان می‌توانید خریداری کنید.

بلیط پروازهای چارتری زاگرس

هواپیمایی زاگرس از ایرلاین‌های معتبر داخلی است که در طول هفته پروازهای زیادی به بیشتر شهرهای ایران دارد. علاوه بر این، پروازهایی به برخی مقاصد خارجی چون بغداد، نجف، باکو، ازمیر هم دارد که همه پروازها به صورت چارتری نیز به فروش می‌رسند.

بلیط پروازهای چارتری ایران ایر

هواپیمایی ایران ایر با بیش از 50 سال قدمت، از معتبرترین هواپیمایی‌های کشورمان است. ایران ایر به فروش بلیط‌های ارزان شهرت دارد، از این رو بلیط‌های ارزان چارتری نیز در زمره بلیط‌های ارائه شده توسط این هواپیمایی قرار می‌گیرد.

بلیط پروازهای چارتری کیش ایر

هواپیمایی کیش ایر با ارائه پروازهای باکیفیت داخلی، همواره توانسته رضایت مسافران را کسب کند. اطلاعات کامل پروازهای کیش ایر و بلیط چارتر هواپیمایی کیش ایر را می‌توانید در صفحه هواپیمایی کیش ایر مطالعه کرده و خریداری کنید.

بلیط پروازهای چارتری قشم ایر

انواع بلیط‌های متعلق به هواپیمایی قشم ایر به مقاصد شهرهای داخلی چون مشهد، تبریز، رشت، اصفهان و ... و مقاصد خارجی چون باکو، باتومی، دبی، بروکسل و ... را می‌توانید در فلای تودی خریداری کنید. از جمله بلیط چارتری پروازهای قشم ایر که همیشه در دسترس است.

بلیط پروازهای چارتری قطر ایرویز

هواپیمایی قطر از مدرن‌ترین ناوگان‌های هوایی است که پروازهای خارجی با انواع کلاس پروازی را ارائه می‌دهد. در صفحه هواپیمایی قطر در فلای تودی می‌توانید از مقاصد پروازی و بلیط چارتری پروازهای این هواپیمایی اطلاعات کسب کنید.

بلیط پروازهای چارتری ترکیش ایرویز

هواپیمایی ترکیش، ناوگان هوایی بزرگ و مدرن است که پروازهای زیادی به مقاصد گوناگون در سرتاسر دنیا دارد. جهت خرید بلیط چارتری ترکیش ایرلاینز برای مقاصد موردنظر خود می‌توانید از طریق فلای تودی اقدام کنید.

بلیط پروازهای چارتری لوفتهانزا

لوفتهانزا بزرگترین ایرلاین آلمان و قاره اروپاست و نزدیک به 100 سال است که فعالیت می‌کند. برای مقاصدی چون وین، مونیخ، مونترال، سانفرانسیسکو، پاریس و ... می‌توانید بلیط چارتری لوفتهانزا را خریداری کنید. اطلاعات کاملتر را در صفحه هواپیمایی لوفتهانزا در فلای تودی مطالعه کنید.

بلیط پروازهای چارتری امارات ایرویز

هواپیمایی امارات نیز از جمله شرکت‌های هواپیمایی باکیفیت و مدرن است و پروازهایی با کلاس‌های فرست کلاس، بیزنس و اکونومی ارائه می‌دهد. برای کسانی که بخواهند بلیط هواپیمایی امارات را با قیمت ارزانتری خریداری کنند، بلیط‌های چارتری قابل خریداری است.

بلیط پروازهای چارتری استرین ایرلاینز

آسترین، ایرلاین اتریشی است که با بهره‌گیری از هواپیماهای بوئینگ و ایرباس و جت‌های کوچک مسافربری، پروازهای بسیاری به مقاصد دور و نزدیک دارد. برای خریداری بلیط چارتری پروازهای آسترین، در قسمت فیلترهای جستجو، بلیط چارتر و هواپیمایی آسترین را انتخاب کنید.

چگونه بلیط چارتر را کنسل کنیم؟

همانطور که پیشتر گفته شد، بلیط های چارتر غیرقابل استرداد هستند و کنسل کردن آنها با جریمه بالایی همراه خواهد بود. هرچه نرخ بلیط چارتر هواپیما پایین‌تر باشد، شامل کنسلی و استرداد نمی‌شود. جریمه کنسلی بلیط چارتری نیز توسط چارترکننده مشخص می‌شود. ضمنا باید بدانید، هرچه به زمان پرواز نزدیکتر می‌شود، جریمه بلیط چارتر هم بالاتر می‌رود و معمولا یک روز مانده به پرواز، بلیط هواپیما چارتری غیرقابل استرداد می‌شود. برای اطلاع از شیوه استرداد این نوع بلیط، از کارشناسان پشتیبانی فلای تودی کمک بگیرید.

مسیرهای پرطرفدار پرواز چارتر

از میان محبوب‌ترین بلیط‌های چارتر پرواز داخلی، می‌توان به بلیط چارتر مشهد اشاره کرد. پرواز چارتر این مسیر پروازی به دو صورت بلیط چارتر تهران مشهد در مسیر رفت و بلیط چارتر مشهد تهران در مسیر برگشت عرضه می‌شود. از دیگر پروازهای چارتر پرطرفدار داخلی، می‌توان به بلیط چارتر کیش به دو صورت بلیط چارتر تهران کیش در مسیر رفت و بلیط چارتر کیش تهران در مسیر برگشت و همچنین بلیط چارتر شیراز به دو صورت بلیط چارتر تهران شیراز در مسیر رفت و بلیط چارتر شیراز تهران در مسیر برگشت اشاره کرد.همچنین از میان پرطرفدارترین بلیط‌ چارتر خارجی می‌توان به بلیط چارتر استانبول اشاره کرد. پرواز چارتر این مسیر پروازی به دو صورت بلیط چارتر تهران استانبول در مسیر رفت و بلیط چارتر استانبول تهران در مسیر برگشت عرضه می‌شود.

محبوب‌ ترین پروازهای چارتر داخلی

محبوب‌ ترین پروازهای چارتر خارجی

خرید بلیط هواپیما چارتر از فلای تودی

فلای تودی جامع‌ترین و بهترین سایت خرید بلیط هواپیما چارتر، انتخاب گسترده‌ای را از میان پروازهای چارتر در اختیار شما قرار می‌دهد و خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر را برای شما بسیار آسان می‌کند. برای خرید پرواز چارتر از فلای تودی، کافی است پرواز مورد نظر خود را در فلای تودی جستجو نمایید. در صفحه نتایج جستجو، لیستی از تمامی پروازهای موجود برای شما به نمایش در می‌آید. در کنار پروازهایی که به صورت چارتر ارائه می‌شوند، می‌توانید برچسب چارتر را مشاهده کنید. بدین ترتیب قادر خواهید بود با مقایسه قیمت‌ها و در کمترین زمان، اقدام به رزرو بلیط هواپیما چارتر نمایید.

راهنمای خرید اینترنتی بلیط چارتر در فلای تودی

خرید آنلاین بلیط چارتر هواپیما از فلای تودی بسیار آسان است با این حال، می‌توانید طبق دستورالعمل زیر برای خرید بلیط چارتری هواپیما عمل کنید:

جستجوی بلیط چارتری

ابتدا وارد صفحه جستجوی بلیط در سایت فلای تودی شوید. اگر به دنبال بلیط چارتری داخلی می‌گردید، پرواز داخلی و اگر به دنبال بلیط چارتر خارجی هستید، پرواز خارجی را انتخاب کنید. پس از اینکه فرم جستجو را مقابل خود مشاهده کردید، اطلاعات لازم شامل مبدا، مقصد، تاریخ سفر، کلاس پروازی و تعداد مسافران را وارد کنید.
در صورتی که قصد خرید بلیط رفت و برگشت را دارید، با کلیک بر روی گزینه رفت و برگشت، تاریخ رفت و تاریخ برگشت خود را مشخص کنید. سپس بر روی دکمه جستجوی پرواز کلیک کنید.

انتخاب پرواز چارتر

در نتایج جستجوی بلیط، لیست همه بلیط‌ها برای مبدا موردنظر شما در انواع مختلف چارتر، سیستمی و لحظه آخری نمایش داده می‌شود. بلیط های چارتر در لیست نتایج با برچسب چارتر نمایش داده شده اند.
برای دسترسی راحتتر به بلیط های چارتر، باید از فیلترهای جستجو که در ستون سمت راست خود مشاهده می‌کنید، استفاده کنید.
در فیلتر نوع بلیط، گزینه بلیط چارتر هواپیما را انتخاب کنید تا نتایج جستجوی بلیط های چارتر برای مقصد موردنظرتان نمایش داده شود.

خرید آنلاین بلیط چارتر

در نهایت و پس از انتخاب بلیط خود، وارد مراحل خرید اینترنتی می‌شوید. با کلیک بر روی دکمه خرید بلیط، فرم اطلاعات مقابل شما گشوده می‌شود که بایستی اطلاعات مسافران را وارد کنید. پس از تکمیل اطلاعات، وارد مرحله پرداخت می‌شوید. در این مرحله نیز پس از ثبت اطلاعات کارت بانکی، پرداخت اینترنتی انجام می‌شود و در نهایت بلیط هواپیما چارتری شما به صورت ایمیل برایتان ارسال می‌شود.

مزایای خرید بلیط چارتر از فلای تودی

خرید ارزان ترین بلیط هواپیما چارتر

فلای تودی امکان دسترسی به برنامه پروازی همه ایرلاین‌های معتبری که در مسیر پروازی موردنظر شما پرواز دارند، به شما می‌دهد؛ بنابراین امکان خرید ارزانترین بلیط‌ها را خواهید داشت. نتایج جستجوی بلیط که برای شما نمایش داده می‌شود، به ترتیب از ارزانترین‌هاست و با خیال راحت می‌توانید خرید بلیط ارزان چارتر را در فلای تودی انجام دهید.

خرید از معتبرترین ایرلاین ها

دسترسی به بیش از 900 ایرلاین معتبر در سراسر جهان، سبب شده تا فلای تودی از معتبرترین پلتفرم‌های فروش بلیط هواپیما باشد و تنوعی از پروازها را در اختیار شما قرار دهد.

پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته فلای تودی حتی در ایام تعطیل کمک می‌کند تا هر گونه سوالات و مشکلات احتمالی شما در لحظه پاسخ داده شود.

ابزارهای جستجوی آسان

ابزارهای فلای تودی در هنگام جستجو و خرید بلیط به کمک شما می‌آیند تا بتوانید ارزانترین بلیط هواپیما را سریعتر پیدا کرده و خریداری کنید. ابزار تقویم قیمتی، قیمت بلیط‌ها در حوالی تاریخ انتخابی شما را نشان می‌دهد. ابزار نمودار قیمتی، متوسط و کمینه و بیشینه قیمت بلیط انتخابی شما را نشان می‌دهد و به وسیله ابزار "اطلاع از آخرین قیمت‌ها" می‌توانید اطلاعات مربوط به تغییرات قیمت بلیط و آخرین قیمت بلیط موردنظرتان را به صورت ایمیل دریافت کنید.

سوالات متداول خرید بلیط چارتر

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.