• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به Yazd-City

سفر به یزد

ایران کشوری پهناور و دارای قدمتی بسیار ارزشمند و کهن می‌باشد که تمام شهرهای آن نیز دارای سنه‌های طولانی می‌باشند. یزد؛ شهر بادگیرهای بلند و شهر دوچرخه‌ها، اولین شهر خشتی شناخته شده در جهان است. شهر یزد به دومین شهر تاریخی جهان بعد از ونیز ایتالیا شهره است. بافت قدیمی، کوچه‌های تنگ و دالان‌های مارپیچ، خانه‌های خشتی قدیمی و تیرک‌های چوبی، حمام‌ها و کافه‌های قدیمی شهر یزد خود گواه باستانی بودن آن و یکی از دلایل ثبت یزد در میراث جهانی یونسکو است.
شهر یزد در دوره هخامنشیان همواره از مهمترین راه‌ها، مراکز راهداری، پستی و چاپاری بوده است و آنچنان که خاندان آل‌مظفر از این منصب به پادشاهی رسیدند و طی دوران‌های مختلف آبادی‌های کوچک و بزرگ زیادی در این شهر به وجود آمد و منابع مکتوب پیدایش یزد را به عهد پیشدادیان نسبت داده‌اند و از قرن پنجم یزد رو به پیشرفت نهاد و اتابکان سهم قابل توجهی در آبادانی آن داشته‌اند. بیشتر دانشمندان در قرن هفتم و هشتم برای در امان ماندن از هجوم مغول‌ها به این شهر پناه آورده و یزد را مرکز کار خود قرار داده‌اند. تاریخ شهر ایساتیس کهن را می‌توان به دو دوران پیش و پس از اسلام تقسیم کرد؛ که از دوران پیش از اسلام آن اطلاعات دقیقی در دست مورخان نمی‌باشد ولیکن می‌توان به اردشیر بابکان که به کشتار پیروان کیش مهرپرستی پرداخت اشاره نمود و همچنین به قدرت رسیدن مزدکیان در اواخر دوران ساسانی که از مهمترین حوادث آن دوران است و در عصر هخامنشیان و ساسانیان برای اینکه سد راهی در برابر هجوم اقوام چادرنشین به یزد باشند به ناچار اقدام به احداث دژها، راهدارخانه‌ها و چاپارخانه‌های مختلف کردند که علاوه بر کارکرد نظامی و تجاری، از آنها به عنوان رابط و بارانداز کاروان‌ها نیز استفاده می‌کردند و در این سنه زراعت، دامداری، نساجی و صنایع دستی رواج یافت و بازارهای مناسب داد و ستد در خرانق، ندوشن و عقدا نیز به وجود آمدند. شهر یزد در دوران پس از اسلام و در زمان سعید پسر عثمان فتح شد و تا پایان سلسله امویان به دست اعراب اداره می‌شد. از قرن دوم تا چهارم هجری با احیا و برپا نمودن دولت‌های ایرانی امنیت و آرامش به یزد بازگشت و این شهر از رشد و تولیدات مناسب برخوردار گشت از جمله احداث و حفر قنات و نهر آبیاری که باعث توسعه اراضی کشاورزی و باغ‌ها گردید. در این دوره مسجدها، کتابخانه‌ها و مدرسه‌های بسیاری بنا گردید و به دلیل قرار داشتن شهر یزد در منطقه‌ای مناسب از لحاظ بازرگانی رونق خوبی داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شهر یزد به دلیل قطب قوی صنایع دستی، صنعتی و منابع زیرزمینی از مهمترین شهرهای واردکنندگان ارز به کشور ایران و حوزه گردشگری می‌باشد.

آب و هوای یزد

شهر کویر و بادگیر؛ شهر یزد دارای آب و هوای گرم و خشک و بیابانی است و نوسان دما و درجه حرارت در زمستان و تابستان و در طی شب و روز در این شهر زیاد است. محدوده این استان و شهر یزد جزئی از فلات مرکزی ایران می‌باشد که کویرهای ایران نیز اکثرا در این فلات قرار دارند و بیشتر این شهر در کویر واقع گردیده است. اقلیم یزد بر دو اساس خشک می‌باشد اول اینکه بر روی کمربند خشک جهانی واقع گردیده است و دیگر اینکه از دریاهای آزاد عمان و خلیج فارس و دریاچه‌های داخلی و بادهای رطوبت‌زای دریایی بسیار فاصله دارد. پوشش گیاهی در این شهر بسیار کم می‌باشد که یکی از دلایلی است که هوای آن را گرمتر می‌کند. بادهای سیاه نیز در یزد می‌وزند که عامل وزش آنها اقلیم خشک شهر یزد، دور بودن از سفره آب وسیع، کمی مقدار بارندگی و بالا بودن میزان تبخیر می‌باشد.

مکان‌‌های دیدنی یزد

یزد؛ این شهر معماری و کویری با آثار و یادگاری های برجای مانده از دوران کهن، نشان دهنده فرهنگ و تمدن دیرین آن است. با قدم زدن در کوچه‌های قدیمی و کاه‌گلی یزد سفری کوتاه به روزهای قدیم این شهر خواهید داشت همچنین آرامش شب‌های پرستاره شهر یزد بسیاری از گردشگران را به شب زنده داری در آن تشویق می‌کند. ما برای آشنایی بیشتر مسافران به تعدادی از مکان‌های دیدنی یزد اشاره می‌کنیم.

  مسجد جامع کبیر
  خانه لاری‌ها
  خانه کلاهدوزها
  ورهرام (آتشکده بهرام)
  آب انبار شش بادگیری
  مسجد جامع یزد
  کاروانسرای زین‌الدین
  آب‌ انبار گیو

بلیط هواپیما تهران - یزد

برای رزرو بلیط هواپیما تهران - یزد، پس از تکمیل اطلاعات مورد نیاز (مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت و...) در فلای‌تودی، نتایج حاصل را در تاریخ منتخب خود مشاهده می‌کنید و با اعمال فیلترینگ مناسب و مدنظر خود نتایج را کوتاه می‌کنید. با خرید بلیط هواپیما تهران یزد شما فقط ۱ ساعت و ده دقیقه با شهر تاریخی و زیبای یزد فاصله دارید.

راهنمای خرید آنلاین بلیط هواپیما یزد

  جستجوی بلیط هواپیما یزد

ابتدا از آخرین وضعیت بلیط‌های یزد اطمینان حاصل کنید، برای اینکار در قسمت پرواز داخلی، نوع بلیط (بلیط رفت و برگشت یا بلیط رفت) را انتخاب کنید و سپس سایر جزئیات مانند مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت، کلاس پرواز، تعداد مسافران و... را مشخص کرده و در آخر بر روی دکمه جستجوی پرواز کلیک نمایید. در کمتر از چند ثانیه نتایج پرواز یزد برای شما نمایش داده می‌شود.

  رزرو بلیط هواپیما یزد

پس از فشردن دکمه جستجو طبق اطلاعات مشخص شده، لیست بلیط‌ها به صورت صعودی از ارزان‌ترین پرواز نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید اطلاعات دقیق هر پرواز شامل ایرلاین، تاریخ و شماره پرواز، ساعت حرکت، مدت زمان پرواز، کلاس پروازی و قیمت بلیط را مشاهده نمایید؛ همچنین در قسمت «جزئیات بیشتر این پرواز» اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و حمل بار، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین ارائه شده است. در نهایت با انتخاب دکمه رزرو و تأیید پرواز موردنظر، به گام بعدی، یعنی ثبت مسافران منتقل می‌شوید.

  بلیط ارزان یزد

از اساسی‌ترین خدمات فلای‌تودی در راستای تسهیل سفری خوش و خاطره‌انگیز، گارانتی ارزان‌ترین قیمت بلیط هواپیما است پس دیگر لازم نیست نگران قیمت بلیط باشید فقط کافیست اطلاعات لازم را براساس فیلترینگ موجود مشخص نمایید تا پیشنهاد لحظه‌ای ایرلاین‌های همکار فلای‌تودی را مشاهده کنید.

  بلیط چارتر یزد

شما با درج اطلاعات مبدا و مقصد از طریق مشاهده نتایج جستجو در قسمت فیلترینگ‌، می توانید ایرلاین‌های چارتر و سیستمی را به تفکیک مشاهده کرده و از قیمت‌های ویژه فلای‌تودی بلیط چارتر خریداری کنید.

برخی ویژگی‌های خرید بلیط یزد در فلای تودی

  امکان خرید خدمات به همراه بلیط

با خرید بلیط از فلای‌تودی خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و ... با تخفیف ویژه‌ای به شما پیشنهاد می‌شود.

  فرودگاه‌های یزد

در زمان رزرو و خرید بلیط پرواز یزد از فلای تودی ، چنانچه فرودگاه مقصد برای شما مهم است میتوانید آن را از لیست فرودگاههای یزد که در بخش فیلترها نمایش داده می شود انتخاب کنید تا فقط لیست پروازهای فرودگاه مورد نظر برای شما نمایش داده شود. فرودگاههای یزد عبارتند از :

  فرودگاه بین‌المللی شهید صدوقی

  بلیط ارزان قیمت یزد

با خرید از سایت فلای‌تودی شما گارانتی ارزان‌ترین قیمت بلیط پرواز یزد را دارید. قیمت بلیط هواپیما یزد به صورت آنلاین با توجه به تاریخ و ساعت به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند. لیست پروازها به ترتیب از بلیط ارزان قیمت به صورت صعودی نمایش داده می‌شود.

  امکان خرید بلیط هواپیما از معتبرترین ایرلاین‌ها

با خرید از فلای‌تودی شما به متنوع‌ترین و معتبرترین ایرلاین‌های دنیا که بالغ بر ۹۰۰ ایرلاین است دسترسی دارید. پس اگر می‌خواهید بلیط یزد را حتما از هواپیمایی خاصی خریداری نمایید، با استفاده از گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ، ایرلاین موردنظر خود را انتخاب کنید.

غذاهای یزد

یزد شهر غذاها و شیرینی‌های معروف با وجود سرآشپزان معروف دنیا، مرکز هنرهای آشپزی بی‌مانند و لذیذ است و زنان کویری شهر یزد بهترین غذاها و شیرینی‌ها را با دستان هنرمند خود تهیه و از مسافران و گردشگران شهر خود پذیرایی می‌کنند. ما شما را با تعدادی از غذاهای شهر کویری یزد آشنا می‌کنیم.

  آش شولی
  کوفته لپه
  آش انار
  قیمه‌نخود
  تماته بادمجان
  کوفته برنجی
  آش آبغوره
  قلیه سیب زمینی

شیرینی‌های یزد

  باقلوا و قطاب
  نقل یزدی
  پشمک
  نان سوروک
  کیک یزدی
  شیرینی منقا
  نان برنجی
  شیرینی حاجی بادام

رستوران‌های یزد

شهر خشتی یزد در دل آثار باستانی و مراکز قدیمی و کهن‌سال خود، دارای رستوران‌ها سنتی و محلی فراوانی می‌باشد که آشپزان آنها با پخت غذاها و شیرینی‌های لذیذ میزبان مسافران داخلی و توریست‌ها و گردشگران خارجی هستند که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم.

  عمارت خانه پدری
  رستوران هتل باغ مشیر الممالک
  کافه پناهنده
  رستوران سزار
  رستوران خوان دو حد
  هتل رستوران ملک‌التجار یزد
  کافه عدسی پناهنده
  تالار یزد

صنایع دستی و سوغاتی یزد

مسافران و گردشگران می‌توانند در شهر تاریخی و متمدن یزد بهترین سوغاتی‌ها و صنایع دستی را از استادان چیره‌دست این شهر تهیه نمایند.

  ترمه بافی
  زری بافی
  چادر شب
  دارایی بافی
  زيلو بافی
  سفال و سرامیک
  شعر بافی
  انواع شیرینی

مراکز خرید یزد

شهر گردشگری و توریستی یزد با بازارهای سنتی و قدیمی خود مسافران بسیاری را به سمت مراکز خرید خود جذب می‌کند، بخصوص بازارهای سرپوشیده این شهر که خود جزو آثار باستانی محسوب می‌شوند و با رفتن به این مکان‌ها علاوه بر خرید صنایع دستی و سوغاتی‌های یزد می‌توانید از آثار تاریخی آن نیز دیدن کنید.

  بازارهای قدیمی یزدl
  مرکز خرید آریا
  مرکز خرید شقایق
  بازار زرگرها
  پاساژ کویتی‌ها
  بازار قیصریه
  بازار قنبر
  بازار مسگرها

همین حالا بلیط پرواز به شهر یزد را از فلای‌تودی خریداری کنید و هرچه زودتر چمدان های خود را برای‌ سفر به یزد ببندید.