• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.

کشتی کروز

سفر به کشورهای مختلف جهان برای همه مردم جذاب است اما سفر دریایی، اگرچه سفری متفاوت است، برای همه مطلوب نیست و به مسافران ماجراجو اختصاص دارد؛ کشتی‌هایی که هتل‌های مجلل و لوکس شناور روی آب هستند. در سال‌های اخیر، امکانات کشتی های کروز بیشتر شده است و همین موضوع هم باعث شده تا مسافران بیشتری به سفر با این کشتی‌ها ابراز علاقه کنند. به خصوص که در این کشتی‌ها نیازی هم به حمل بار ندارید و تنها کافی است یک بار چمدان خود را در اتاق‌تان در کشتی باز کنید و در انتهای سفر آن را جمع کنید.
کشتی‌های کروز، کشتی‌هایی بسیار مجلل هستند که برخلاف سایر کشتی‌ها، مسافر را تنها از جایی به جای دیگر، روی دریا‌ها و اقیانوس‌ها نمی‌رسانند، در واقع سفر با کشتی برنامه اصلی و لذت‌بخش‌ترین بخش سفر است؛ معمولا طبق برنامه‌ای از پیش تعیین شده در این زمان از چند شهر ساحلی نیز دیدن می‌کنند. امکانات بسیار متنوع در تور کشتی کروز و برنامه‌های مختلف روز و شب، گاهی باعث می‌شود حتی مسافران تمایلی به ترک کشتی در زمان‌های توقف نداشته باشند و ماندن در کشتی اولویت اصلی آنها باشد. مدت زمان سفر با کشتی کروز کاملا متفاوت است و از سفرهای یک شبه تا چندهفته‌ای را در برمی‌گیرد. برخی کشتی‌های کروز نیز بدون هیچ توقفی حرکت می‌کنند و سفری دو سه روزه در دل آرامش اقیانوس برای مسافران در نظر می‌گیرند.

امکانات کشتی کروز

مسافران تور کشتی کروز را به خاطر امکانات متنوع و لوکس آن انتخاب می‌کنند؛ تنوع در رستوران‌ها، تقریحات آبی، اسپا، سینما و حتی تئاترهای شبیه به برادوی از جمله امکاناتی است که در این کشتی‌ها دیده می‌شود. هرچه کشتی لوکس‌تر باشد امکانات رفاهی نیز در سطحی بالاتر و متفاوت‌تر برای خلق تجربه‌ای بی‌نظیر و منحصر به فرد برای مسافران در نظر گرفته می‌شود.

سرگرمی هایی که در کشتی کروز نباید از دست داد

تفریحات

تفریحات در کشتی کروز بسیار متنوع است و هر مسافری با هر سن و سال و هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند. به طور کلی باید گفت هر سلیقه‌ای داشته باشید قطعا تفریح دلخواه شما در این کشتی‌ها دیده می‌شود. تفریحات آبی در همه شرایط برای مسافران جذاب است به خصوص که در بالاترین قسمت کشتی، رو به آسمان و در دل اقیانوس هم قرار گرفته باشد. استخرهای متنوع، سرسره های آبی، ماساژ و آب درمانی معمولا از تفریحات مطلوب در کشتی کروز است. حتی اگر اهل هیچ کدام از این تفریحات هم نیستید نباید نگران باشید زیرا زمین های ورزشی، بازی های متنوع، فضای سبز برای قدم زدن، کنسرت ها و برنامه های شبانه حتما شما را راضی خواهد کرد. تقریبا هر چیزی که فکرش را بکنید در این کشتی ها فراهم شده است تا زمان نسبتا طولانی سفر با آنها سرگرم کننده باشد و مسافران را خسته نکند.

توصیه هایی برای روز اول سفر با کشتی کروز

رستوران ها و کافه ها

تقریبا هر رستوران و کافه‌ای که فکرش را بکنید در کشتی کروز دیده می‌شود و همه نوع غذایی را برای مسافران سرو می کنند؛ از غذاهای دریایی گرفته تا فست فود ها و یا حتی غذاهای کشورهای مختلف. در این کشتی‌ها به دلیل تنوع غذایی بسیار بالا اصلا نباید نگران وعده‌های غذایی خود باشید زیرا یکی از تفریحات اصلی کشتی کروز، چشیدن طعم غذای رستوران‌های مختلف آن‌ها و نوشیدنی متنوع کافه‌ها است. رستوران‌های کشتی کروز گاهی در عرشه کشتی و در فضای باز قرار دارند و گاهی درون کشتی، با پنجره‌هایی رو به آبی بیکران دریا و طراحی داخلی چشم‌نواز.

کابین های کشتی کروز

خیلی ساده باید بگوییم کشتی‌های کروز امروزی اغلب فرقی با هتل‌های مجلل ندارند؛ اتاق‌هایی رو به دریا و اقیانوس که گاهی بالکنی کوچک برای قدم زدن یا استراحت کردن نیز دارند و حتی اتاق‌های میانی و بدون پنجره آنها هم فضایی دلنشین دارند. البته کابین‌های کشتی کروز هر چقدر هم مجلل باشند مدت زمانی طولانی میزبان مسافران این کشتی‌ها نیستند زیرا معمولا مسافران ترجیح می‌دهند بیشتر وقت خود را به تفریحات و امکانات متنوع کشتی کروز اختصاص دهند.

امکانات کشتی کروز
تفریحات کشتی کروز
کابین کشتی کروز

بازدید از شهرهای ساحلی

سفر با کشتی کروز تنها محدود به گشت‌و‌گذار با کشتی و استفاده از امکانات کشتی نیست؛ کشتی‌های کروز اغلب در دو سه شهر ساحلی نیز توقف دارند و مسافران می‌توانند از این شهرها هم در طول سفر خود دیدن کنند. هرچند این فرصت چندساعته و کوتاه است اما می توان غذاهای محلی این شهرها را امتحان کرد و با گشت و گذار در بازارهای این شهرها، سوغاتی هایی از آنجا خرید.

بهترین مقاصد سفر با کشتی کروز

مشکلات سفر با کشتی کروز

سفرهای دریایی نیز مانند همه سفرها با مشکلاتی روبه رو هستند. رایج ترین مشکل سفر با کشتی کروز، دریازدگی است؛ ممکن است به دریازدگی گرفتار شوید و تا پایان سفر لذتی نبرید. البته می‌توانید با اقداماتی از دریازدگی پیشگیری کنید یا در صورت لزوم از داروهایی که وجود دارد استفاده کنید. رعایت رژیم‌های غذایی و پرهیز از برخی غذاها و نوشیدنی‌ها نیز از جمله مواردی است که به پیشگیری از دریازدگی کمک می‌کند.