• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.

ویزای مسافرتی

سفر به هر کشور خارجی تابع قوانین آن کشور است؛ قوانینی که صدور ویزا و شرایط صدور ویزای مسافرتی نیز یکی از آنهاست. دریافت ویزا و آشنایی با انواع آن نیز یکی از چالش‌های همیشگی مسافران در سفرهای خارجی است. به همین دلیل هر زمان که تصمیم به سفر به کشوری خارجی گرفتید، در اولین قدم باید ویزای توریستی کشور مقصد را اخذ کنید. ویزا یا روادید سندی رسمی است که توسط سفارتخانه، کنسولگری و یا اداره مرزبانی کشور مقصد برای سفر اتباع بیگانه صادر می‌شود.
صدور ویزای مسافرتی پس از بررسی مدارک مسافر، توسط کشور مقصد صورت می‌گیرد و پس از صدور ویزا، شما اجازه ورود به آن کشور را دریافت کرده‌اید. ویزای مسافرتی برای مدت زمانی محدود صادر می‌شود و موقت است؛ مدت زمان اعتبار ویزای مسافرتی نیز به کشور مقصد و علت سفر بستگی دارد. بسیاری از افراد ویزا را با پاسپوت (گذرنامه) اشتباه می‌گیرند و دلیل این موضوع هم معمولا این است که ویزا به صورت مهر یا برچسب، در پاسپورت مشخص می‌شود.

چگونه ویزا بگیریم؟

برای اخذ ویزا باید با پاسپورت خود به سفارت خانه کشوری که قصد سفر به آن را دارید مراجعه کنید. فراموش نکنید مدارکی همچون کارت ملی یا شناسنامه به جای گذرنامه مورد قبول قرار نمی‌گیرد. شما باید حتما پاسپورت به همراه داشته باشید و پاسپورت شما نیز باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد تا بتوانید از کشور مقصد ویزا بگیرید. فرآیند گرفتن ویزا زمان‌بر است و نباید انتظار داشته باشید گرفتن ویزا تنها چند روز زمان ببرد. بهتر است مدت زمانی کافی برای دریافت ویزا مد نظر داشته باشید و برای گرفتن ویزای مسافرتی در اسرع وقت اقدام کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

انواع ویزای مسافرتی
ویزای مسافرتی

چه نوع ویزایی بگیریم؟

ویزا انواع مختلفی دارد و با توجه به هدف شما از سفر و مدارک ارائه شده برای آن صادر می‌شود. ویزای توریستی، ویزای دانشجویی، ویزای تجاری، ویزای پژوهشی، و ... از رایج ترین انواع ویزا هستند. بهتر است بدانید ویزایی که میگیرید باید با فعالیت شما در کشور مقصد همخوانی داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است در سفر، مشکلاتی برای شما پیش آید.

انواع ویزا

در این نوع تقسیم بندی انواع ویزا بر اساس دفعاتی که مسافر اجازه ورود به کشور مقصد را دارد، مقایسه می‌شوند.

ویزای سینگل (Single): شما در مدت زمان اعتبار ویزا تنها یک بار اجازه ورود و خروج به کشور مقصد را دارید و با خارج شدن شما از کشور مقصد، ویزای شما باطل می‌شود حتی اگر از اعتبار و مدت زمان آن باقی مانده باشد. به این نوع ویزا یک بار ورود نیز می‌گویند.

ویزای دابل (Double): این ویزا به مسافر اجازه می دهد دوبار به کشور مقصد سفر کند. شما در مدت زمان اعتبار ویزای خود می توانید دوبار به کشور مقصد وارد شوید. به این نوع ویزا دوبار ورود نیز می‌گویند.

ویزای مولتیپل (Multiple): با داشتن ویزای مولتی شما می توانید تا زمانی که اعتبار و مدت زمان ویزایتان تمام نشده به کشور مقصد سفر کنید. تعداد دفعات سفر در این نوع ویزا محدودیت ندارد.

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit): در برخی از مسیرهای پروازی، که در یک کشور خارجی دیگر غیر از مقصد سفر، توقف دارند باید از هواپیما پیاده شوید و احتمالا پس ازچند ساعت، زمان پرواز بعدی شما فرا می‌رسد. برخی کشورها برای این مدت زمان درخواست ویزا می‌کنند. بدین ترتیب ویزای ترانزیت فرودگاهی، مجوز خارج شدن از هواپیما، رفتن به سالن ترانزیت و سوار شدن مجدد به هواپیما برای مقصد بعدی است.